Jasełka w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w Domu Dzieci Benjamin
Wpisany przez s. Maria Anna   

Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi … w naszej szkole”, przygotowane przez dzieci z klasy II a pod kierunkiem s. Anny Piętak i p. Ewy Koniczyńskiej, zostało wystawione także w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w Domu Wsparcia „Benjamin” - dla dzieci, Dyrekcji oraz personelu. Był to czas szczególny dla każdego z nas: zostaliśmy przyjęci bardzo życzliwie przez Dyrekcję obu placówek, był to czas, w którym pogłębiliśmy więź ze środowiskiem lokalnym, zobaczyliśmy miejsca naznaczone chorobą i cierpieniem i zrozumieliśmy, jak cenny jest czas poświęcony dla innych i jak dobrze jest znać tych, którzy żyją obok nas… Czas Bożego Narodzenia to również czas dzielenia się tą radością tej Bożej Tajemnicy, a konkretnie czas dzielenia się prezentami; my także jako grupa – a przede wszystkim dziewczęta ze scholii Parafialnej zorganizowaliśmy dla dzieci ze szpitala zbiórkę pluszaków, przyborów szkolnych oraz książeczek do czytania i kolorowania; natomiast dla dzieci z Domu Benjamin – zanieśliśmy słodycze, przekazaliśmy także inne słodycze, które uzbieraliśmy podczas tegorocznego kolędowania. Te spotkania bardzo nas ubogaciły i na pewno na długo pozostaną jak żywe w naszych sercach…


 
Godziny otwarcia kancelaria podczas kolędy.
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Podcza wizyty duszpasterskiej, a więc do końca stycznia 2015r. sprawy w kancelarii parafialnej załatwiamy w godzinach od 800 do 830!
 
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
 
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
 
Piotra Skargi - Modlitwa za Ojczyznę
Wpisany przez Administrator   

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 


Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości