III Niedziela Zwykła – 27 I 2013 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Sobota, 26 stycznia 2013 23:20
 1. W najbliższy poniedziałek zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz pobłogosławił nas i nasze domy i była to jedna z nie tak licznych okazji, kiedy cała rodzina wypowiedziała te same słowa – słowa modlitwy. Serdecznie dziękujemy za gościnnie otwarte drzwi, za klimat życzliwości i serdeczności w czasie spotkania. Za wyrazy duchowej więzi z parafią i pracującymi w niej księżmi. Dziękujemy za odprowadzanie księży i chodzenie z księżmi szczególnie na rozrzuconych w terenie wsiach i koloniach. Dziękujemy za staropolską gościnność i złożone przy tej okazji ofiary na zimowe utrzymanie budynków parafialnych i na nowe inwestycje. W tym roku planujemy docieplić kościół poprzez dodatkowe okna z ciepłego aluminium, i doświetlić wnętrze poprzez zawieszenie na środku kościoła żyrandola. Obecnie przygotowywany jest jego projekt. A przy kaplicy chcemy wymienić płytki na schodach głównych i przy zakrystii na inny materiał, który będzie bardziej trwały i mniej śliski.
 2. Jeżeli są rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą po Mszy świętej uzgodnić nowy termin w zakrystii.
 3. Dziś od godz. 14.30 – kolędujemy; na ulicy: Mgielnej /od końcowych numerów/, Skowronkowej - / od początkowych i końcowych numerów / i Wodnej /od ulicy Mgielnej / , a w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Zbożowa 38 /blok/ - / od początkowych i końcowych numerów / i rozpoczniemy uzupełnienia kolędy.
 4. Serdecznie dziękujemy ks. dr Markowi Słomce, rektorowi naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź w kaplicy od godz. 16.00, a w kościele od 17-tej. Po Mszy wieczornej kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. A o godz.17.00, katecheza dla uczniów klasy III szkoły podstawowej w salce.
 6. W pierwszą sobotę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze Święte przynosimy świece, zwane gromnicami. Dawniej zapalane gromnice wystawiano w oknach podczas burzy i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa-Światłość świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia, po których dobrze jest kroczyć z Chrystusowa Matką. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie: 8.00, 11.00 i 18.00, a w kaplicy o godzinie:16.30.
 7. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy modlili się za żołnierzy Armii Krajowej, poległych w walkach pod Marysinem - 2 lutego 1944 roku.
 8. W najbliższą niedzielę po Mszy porannej, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. A na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci z II klas przychodzą ze świecami z chrztu świętego, aby odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne. Będzie to niedziela adoracyjna.
 9. Z inicjatywy Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otoczymy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. Ofiarami na tacę wesprzyjmy borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Prośmy o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i parafii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest film pt. „Ludzie Boga”. Są też na stoliku z prasą świece na 2 lutego i zabezpieczenie od kapania wosku na posadzkę.
 11. Przygotowując się do ferii zimowych informujemy, że zakończyliśmy nabór na zimowisko, a Oratorium Zimowe u Sióstr Dominikanek , będzie od 18 do 23 lutego w godz. od 10.00 do 14.00. Temat przewodni nawiązuje do Rorat: „Poszli w ciemno za światłem” z Roku Wiary. Zapisy do 15 lutego u Sióstr.
 


Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości