Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego – 11 I 2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Sobota, 10 stycznia 2015 18:40
 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Niech dzisiejsze święto, pomoże nam jeszcze bardziej czuć się odpowiedzialnymi za swoją wiarę i pogłębi naszą więź ze wspólnotą parafialną, która jest cząstką Mistycznego Ciała Chrystusa, którym jest Jego Kościół.
 2. Dziękujemy ks. Marcinowi Zielińskiemu, pracującemu w KUL, za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Dziś, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościli przedstawicieli środowiska kolejarskiego z różnych stron naszego kraju. Eucharystii i spotkaniu świąteczno – noworocznemu będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło.
 4. Dziś o godz. 16.00 – opłatek pielgrzymkowy w sali domu parafialnego.
 5. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, choć kolędy śpiewamy do 2 lutego.
 6. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Poprzedzi go 17-go -Dzień Judaizmu.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. W najbliższą niedzielę, 18 stycznia o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców uczestników obozu narciarskiego, który odbędzie się w Tyliczu w dniach: 8 – 14 lutego. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych.
 9. W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach: 2 – 7 lutego, Siostry Dominikanki organizują Oratorium Zimowe dla dzieci. Zapisy do 30 stycznia.
 10. Program wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:
  • Poniedziałek, 12 I , od godz. 16.00 – ul. J. Lisa, Ziółkowskiego, Ciepielewskiego i Świerkowa.
  • Wtorek, 13 I, od godz. 16.00 –cała ulica Zbożowa.
  • Środa, 14 I od godz. 16.00 – ul. Jemiołowa, Jodłowa i Modrzejewskiej.
  • Czwartek, 15 I, od godz. 16.00 - ul. Sempołowskiej, Tulipanowa i Słonecznikowa.
  • Piątek, 16 I , od godz.16.00 – ul. Urocza, Skalista, Olszynowa i Osikowa.
  • Sobota, 17 I , od godz. 9.00 – ul. Skowronkowa / bez bloków/ i osiedle Natalin: ul. Podleśna, Szelestna, Szumiąca, Śpiewna, Modrzewiowa, Przyjazna.
 11. Dziś przed naszym kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pokrycie kosztów leczenia w Stanach Zjednoczonych 18 miesięcznego Jasia ze wsi Krępiec, chorego na złośliwego nowotworu oka. Od naszego wspólnego zaangażowania zależy, nie tylko wzrok, ale i dalsze życie chłopca. Za dar serca składamy serdeczne podziękowanie w imieniu rodziców Jasia i własnym.
Zmieniony: Niedziela, 11 stycznia 2015 08:09
 
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości