Ogłoszenia Duszpasterskie
Poniedziałek Wielkanocny – 21 IV 2014 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Niedziela, 20 kwietnia 2014 17:19
  1. W imieniu społeczności KUL, składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.
  2. Gromadzi nas dzisiaj liturgia największych świąt chrześcijańskich, zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Niech radość z faktu, że grób jest pusty, zagości na trwałe w naszych sercach i odzywa się nieustannie, a zwłaszcza wtedy, gdy będą nas dotykać trudne doświadczenia.
  3. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Będzie to czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości kanonizacyjnych bł. Jana Pawła II i Jana XXIII, które zgromadzą przedstawicieli całego Kościoła Powszechnego na Placu św. Piotra w Rzymie w najbliższą niedzielę Miłosierdzia Bożego -27 kwietnia, o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Ze względu na transmisję tej uroczystości, odwołujemy Mszę świętą o godz. 11.00. Natomiast Msza św. z godz. 12.30 zostanie opóźniona o pół godziny, na 13.00- ą, a w kaplicy będzie o godz. 8.30.
  4. We wtorek Wielkanocny, 22 IV, pół godziny po północy, będzie zbiórka przed kościołem wszystkich wyjeżdżających autokarem na uroczystości kanonizacyjne do Rzymu. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznej i ubogacającej duchowo pielgrzymki.
  5. W związku z oktawą Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przygotujmy się do jej przeżycia przez codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego oraz przez uczynki miłości chrześcijańskiej, szczególnie wobec najbiedniejszych.
  7. Niedziela Miłosierdzia, to święto patronalne Caritas, w całym kraju odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz Caritas.
  8. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy.
 Warning: fsockopen(): unable to connect to 200.3.14.10:43 (Operation timed out) in /usr/home/naboo/domains/stanislaw.lublin.pl/public_html/j/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1038
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości